Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień - Gdańsk, Pomorskie - Logo środka MyWay

Leczenie lekomanii Gdańsk

Wyciągnij rękę po pomoc

Jako zespół doświadczony w leczeniu uzależnień skutecznie wspieramy, dajemy bazę i komfortowe warunki do walki o życie wolne od uzależnienia.  

Infolinia 24h

Nie odkładaj życia na poźniej - zacznij leczenie!

Leczenie lekomanii

Leczenie lekomanii w MyWay - wybierz swoje życie

Leczenie lekomanii daje szansę na skuteczną walkę z tym poważnym nałogiem.
W MyWay zapewniamy  terapię, która pomaga pacjentom osiągnąć trzeźwość i pozwala uzyskać kontrolę nad życiem. Prowadzimy terapię indywidualną i grupową, ponieważ obie skutecznie wspierają  w pokonywaniu trudności w radzeniu sobie z uzależnieniem. Zapewniamy indywidualne podejście, które skupia się na Twoim zdrowiu i życiu.

Korzyści z wyboru leczenia w MyWay

Wykorzystujemy doświadczenie i aktualną wiedzę, by leczyć lekomanię i zapobiegać powrotom do uzależnienia.

leczenie uzależnień - detoks - ilustracja czystego umysłu pozbawionego uzależnień

Zaczniesz trzeźwo myśleć

Wolność od nałogowego zażywania leków otworzy nowe perspektywy.

grupowa terapia uzależnień

Skorzystasz ze wsparcia

Jesteśmy do dyspozycji w trakcie leczenia oraz po jego zakończeniu.

terapia uzależnień - ilustracja zdrowego mózgu

Zadbasz o siebie i bliskich

Nauczymy Cię, jak działać, by nie wrócić do uzależnienia.

Terapia lekowa w Gdańsku: rozwiązanie, kiedy leki stają się problemem

Lekomania to problem, który często jest ukrywany lub bagatelizowany. W rzeczywistości jednak, każde uzależnienie jest poważne i wymaga profesjonalnego leczenia. W lekomanię może wpaść każdy – nie mają tutaj znaczenia wiek, płeć czy status społeczny. Uzależnienie nie jest powodem do wstydu, warto pozwolić sobie pomóc: dlatego właśnie prowadzimy leczenie uzależnienia od leków w Gdańsku.
Gdy leki zaczynają kontrolować Twoje życie, nie można liczyć, że problem sam się rozwiąże. Terapia lekowa w Gdańsku to opieka specjalistów, wsparcie, zrozumienie i konkretne narzędzia, które pomagają odzyskać kontrolę nad własnym zdrowiem. Profesjonalni terapeuci specjalizujący się w leczeniu uzależnienia od leków pomagają zrozumieć źródła problemu, opracować strategię panowania nad nałogiem oraz zapewniają wsparcie psychiczne i emocjonalne, którego nie jest w stanie dać nawet najbardziej zaangażowana rodzina. Chodzi tutaj o fachową wiedzę i doświadczenie: terapeuta doskonale rozumie, z jakimi trudnościami zmaga się osoba uzależniona. W ośrodku MyWay stawiamy na sprawdzone, ale też indywidualnie dobrane metody: wspierając osoby uzależnione, pomagamy im wrócić na właściwą ścieżkę oraz cieszyć się zdrowiem i pełniejszym życiem.
Po zakończeniu stacjonarnego leczenia lekomanii w Gdańsku nasi pacjenci oczywiście nie są pozostawieni sami sobie. Prowadzimy tzw. follow upy, które mają kluczowe znaczenie dla trwałej i skutecznej rekonwalescencji. To okres, w którym pacjenci mogą kontynuować swoją terapię i rozwijać umiejętności potrzebnych do utrzymania trzeźwości na dłuższą metę.
Pogłębiona terapia lekowa w Gdańsku pozwala na monitorowanie postępów pacjentów i udzielanie wsparcia w razie pojawienia się trudności. Regularne sesje terapeutyczne pozwalają pacjentom dłużej pracować nad swoją trzeźwością. Daje to pewność, że po opuszczeniu ośrodka pacjenci nadal mogą liczyć na pomoc, której potrzebują w procesie powrotu do zdrowego i satysfakcjonującego życia. Lekomanię da się pokonać, ale warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Zobacz nasz ośrodek

Poznaj warunki, w jakich przebiega leczenie lekomanii w MyWay. 

talking-to-refugee-4SBQMPM-1.jpg
cheerful-women-chatting-PA8KTYC2-1.jpg
thankful-patient-VGY8PEZ2-1.jpg
beautiful-psychologist-posing-for-photography-GD5VTJS-1.jpg

Najczęściej zadawane pytania

Nasze działania obejmują detoksykację medyczną, indywidualną psychoterapię, terapie grupowe, pozostawiamy pacjentom przestrzeń na autorefleksję. Wspieramy, motywujemy i uczymy metod radzenia sobie z uzależnieniem.

Tak, jesteśmy świadomi, że wsparcie po zakończeniu terapii jest równie ważne, co sam proces leczenia. 

Oczywiście, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem terapeutycznym przed rozpoczęciem terapii. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą Ci podjąć decyzję o rozpoczęciu leczenia.

Długość terapii zależy od wielu czynników – każdy plan terapii jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb osoby. Najczęściej pobyty w naszym ośrodku trwają od 4 do 8 tygodni.

Wszystkie informacje o pacjentach i ich leczeniu są ściśle chronione, a warunki pobytu zapewniają dyskrecję i anonimowość. W MyWay możesz czuć się bezpiecznie. 

Dlaczego lekomania jest tak niebezpieczna? Pomożemy Ci z niej wyjść!

Lekomania to poważny problem, dlatego im szybciej zaczniesz leczenie, tym lepiej. Leczenie uzależnienia od leków w Gdańsku pomaga uniknąć konsekwencji lekomanii, które z czasem stają się coraz poważniejsze.
Stosowane w nadmiarze leki mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak uszkodzenie narządów wewnętrznych, problemy sercowo-naczyniowe, zaburzenia układu nerwowego i wiele innych. Długotrwałe stosowanie nadużywanie leków może prowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie, dlatego u większości pacjentów zaczynamy pomoc od detoksu, a następnie zajmujemy się terapią.
Lekomania ma nie tylko konsekwencje fizyczne, ale też psychiczne, dlatego pacjentom pomaga leczenie uzależnienia od leków w Gdańsku. Pomaga uporać się z przyczynami i konsekwencjami nałogu: często pojawiają się takie problemy, jak depresja, lęki, zaburzenia nastroju czy nawet psychozy. Zapewniamy opiekę lekarzy i terapeutów, którzy pomagają pacjentom dojść do siebie. Nie można też zapominać, że lekomania wiąże się z ryzykiem przedawkowania: im szybciej osoba uzależniona skorzysta z profesjonalnej pomocy, tym lepiej.
Skutki uzależnienia od leków nie ograniczają się do zdrowia fizycznego i psychicznego. Każdy, kto ma wśród bliskich osobę uzależnioną, doskonale wie, jak lekomania odbija się na wszystkich sferach życia. Lekoman ma problemy w relacjach, wchodzi w konflikty z bliskimi, trudno jest mu wywiązywać się z obowiązków, a ukrywając swoje uzależnienie, pogrąża się w coraz większej izolacji. Rozwiązaniem jest leczenie lekomanii w Gdańsku: nasi terapeuci pomagają pacjentom zmienić sposób myślenia i zacząć normalnie funkcjonować w trzeźwości.
Niestety, w lekomanię łatwo jest wpaść, ale już trudniej z niej wyjść. Uzależnienie zaczyna się najczęściej od leków przepisanych przez lekarza, aby złagodzić ból lub rozwiązać inny problem zdrowotny. Te leki, choć pierwotnie stosowane zgodnie z zaleceniami lekarskimi, z czasem mogą stać się pułapką.
Działanie wielu leków jest takie, że dostarczają one szybkiej ulgi, zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Problem pojawia się, gdy organizm zaczyna przyzwyczajać się do działania leku, a dawka, która wcześniej przynosiła ulgę, przestaje wystarczać. To prowadzi do konieczności zwiększania ilości leku, a osoba uzależniona wpada w błędne koło. W ośrodku MyWay pomagamy się z niego wydostać: terapia lekowa w Gdańsku pozwala na nowo nauczyć się funkcjonowania bez leków, niezależnie od ich rodzaju, dawek czy okresu zażywania.

Zacznij leczenie już teraz - lepszego momentu nie będzie!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24h/dobę. Zadzwoń, napisz, zapytaj o wszystko, co Cię interesuje. Czekamy na Twój kontakt!
Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień - Logo MyWay

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – My Way

Godziny otwarcia

Działamy 24h/7
 

Adres ośrodka

ul. Wichrowe Wzgórza 21 Kąpino, Pomorskie 84-200

Skontaktuj się z nami przez formularz: